1. W organizmie ludzkim i wokół niego istnieją drgania elektromagnetyczne. Są one nadrzędne w stosunku  do procesów biomechanicznych i nimi sterują. Tkanki i narządy drgają w określonych zakresach częstotliwości. Tak powstaje spektrum drgań organizmu.
2. Oprócz drgań fizjologicznych występują u każdego człowieka także drgania patologiczne, wywołane np. przez zatrucie toksynami, zranienia, infekcje, nie wyleczone choroby, uszkodzenia jatrogenne.
3. Drgania fizjologiczne i patologiczne są razem określane jako drgania własne pacjenta.
4. Drgania własne pacjenta można doprowadzić z powierzchni ciała za pomocą elektrod i przez przewód przekazać do aparatu terapeutycznego.
5. Drgania własne pacjenta przetwarza się za pomocą nowoczesnej techniki w drgania terapeutyczne (aparat BICOM). Odbywa się to bez dołączania innych lub technicznie wytwarzanych częstotliwości.
6. Z drgań własnych pacjenta wytworzone drgania terapeutyczne są doprowadzane z aparatu BICOM do organizmu pacjenta. Działanie lecznicze odbywa się nie w aparacie terapeutycznym, lecz w organiźmie pacjenta.
7. Drgania wywołują w organizmie pacjenta działanie terapeutyczne poprzez wygaszenie, względnie redukcję, drgań patologicznych i pobudzanie lub wzmacnianie drgań fizjologicznych.
8. Celem terapii biorezonansowej jest redukcja, względnie eliminacja drgań patologicznych i równocześnie wzmocnienie drgań fizjologicznych.
9. Po poprawie bifizykalnego stanu energetycznego następuje szybko poprawa procesów biochemicznych zmierzająca ku normalizacji.
10. Głównym celem terapii biorezonansowej jest aktywowanie własnych sił regulacyjnych organizmu i uwolnienie ciała od zaburzających, patologicznych wpływów w takim stopniu, jaki jest konieczny do wyzdrowienia.

 
 

Gabinet rehabilitacji i homotoksykologii klinicznej "Nad Rzeczką"   Radom, ul. Struga 57, tel. 048 383 56 65, 0501 340 550

autor