powiększenieLeczenie alergii polega na desensybilizacji na drodze odwracania drgań czynnika uczulającego, co stwarza szansę wyleczenia, pod warunkiem znalezienia właściwego alergenu, bądź grupy alergenów powodujących uczulenie. 

Źródła niemieckie określają skuteczność odczuleń na ok.83%. Bezbolesne odczulanie na dany czynnik, bez podawania jakichkolwiek substancji /jedynie odwrócenie drgań alergenu/ trwa od kilku do kilkunastu minut, niekiedy wymaga powtórzenia. 

Efektywność leczenia podnosi brak kontaktu z alergenem przez okres 2-3 tygodni po terapii. Dlatego eliminację na pyłki kwiatów, drzew traw przeprowadza się wg kalendarza kwitnień, bądź w okresie jesienno-zimowym. W przypadku alergii pokarmowych zaleca się dietę bez czynnika odczulanego. Można również odczulać w okresie pylenia, jeżeli nie będzie efektu stałego, tylko na kilka tygodni, wówczas wykonujemy po okresie pylenia bezpłatne odczulanie.
Po wyleczeniu pacjent pozbywa się przewlekłego kataru, swędzenia skóry, duszności czy dotkliwych objawów żołądkowo-jelitowych.
Odczulanie jest zupełnie bezbolesne co jest szczególnie istotne w przypadku leczenia dzieci.

Gabinet rehabilitacji i homotoksykologii klinicznej "Nad Rzeczką"   Radom, ul. Struga 57, tel. 048 383 56 65, 0501 340 550

projekt i wykonanie